Menu Content/Inhalt
Start

Logowanie


Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!

Menu główne

Start
Linki
Szukaj

Imieniny

26 Września 2020
Sobota
Imieniny obchodzą:
Cyprian, Euzebiusz,
Justyna, Łękomir
Do końca roku zostało 97 dni.
Co na ból zęba? - lek przeciwbólowy
Oceny: / 16
Wpisał: Agnieszka Masłowska   
09.11.2008.
Ból zęba jest najczęściej objawem stanu zapalnego nerwu zęba. Pierwsze objawy bólowe wskazują na konieczność udania się do lekarza stomatologa. Bardziej uporczywe, długotrwałe i coraz częstsze są sygnałem narastającego zapalenia i martwicy miazgi zęba (złożonej z nerwu i naczyń układu krążenia), która może przedostać się do tkanek otaczających ząb. W takiej sytuacji najprawdopodobniej konieczne będzie leczenie kanałowe, polegające na usunięciu chorego nerwu.
 


Jednak co zrobić, gdy w pobliżu nie ma stomatologa, a ząb nie pozwala nam normalnie funkcjonować.
Niegdyś nasze babcie stosowały w bólu zęba goździki bądź zimne okłady. Obecnie dostępne są bez recepty różnorakie środki przeciwbólowe. Początek ich działania występuje najczęściej po ½ -1h (tabletki musujące - 15 minut).
 
PAMIĘTAJ JEDNAK SKONSULTOWAĆ SIĘ ZAWSZE Z LEKARZEM BĄDŹ FARMACEUTĄ.

Komentarze (2) | Odsłon: 34889

Zmieniony ( 30.09.2011. )
Czytaj całość…
 
Ślina - czym jest?
Oceny: / 8
Wpisał: Marta Ferenc   
09.09.2008.
Co to jest ślina?
     Ślina (z łac. saliva) składa się aż w 99 % z H2O. Pozostałe składniki to jedynie 0,64 % całości, które dzielą się na substancje organiczne: glukoza, aminokwasy, mocznik, kwas moczowy, cholesterol, kreatynina, białka, enzymy trawienne i czynniki antybakteryjne oraz substancje nieorganiczne, w skład których wchodzą aniony i kationy: Na+, K+, Ca2+, Cl-, HCO3-, H2PO4-, CNS-. Znajdują się tam również złuszczające się komórki nabłonka jamy ustnej oraz leukocyty odpowiedzialne za ochronę organizmu przed wirusami i bakteriami. Tych drugich możemy spotkać w jamie ustnej ponad 300 gatunków.
Ślina dzięki obecności jonów wodorowęglanowych (H2CO3, HCO3-), fosforanowych i białek jest zdolna do buforowania drażniących składników przyjmowanego pokarmu. Pozwala to na utrzymywanie lekko kwaśnego środowiska, w którym pH waha się w granicach 6,8 – 7,2.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 8269

Zmieniony ( 10.11.2008. )
Czytaj całość…
 
Próchnica zębów
Oceny: / 12
Wpisał: Agnieszka Masłowska   
04.07.2008.
Czym jest próchnica zębów, jak jej zapobiegać oraz metody szczotkowania zębów. O tym przeczytasz tutaj.

Próchnica zębów jest chorobą zakaźną, do której rozwoju przyczyniaja się bakterie kwasotwórcze wytwarzające ze spożytych cukrów szkodliwe kwasy niszczące tkanki zęba. ieleczona prowadzi do uszkodzenia i utraty uzębienia. A to z kolei do nieprzyjemnych doznań bólowych, zaburzeń ogólnoustrojowych t.j.: stany zapalne innych narządów, zaburzenia funkcji przewodu pokarmowego oraz zniekształcenia wyglądu twarzy i mowy.

Komentarze (5) | Odsłon: 6940

Zmieniony ( 10.11.2008. )
Czytaj całość…
 
Zapalenie dziąseł
Oceny: / 6
01.04.2008.

Jeśli Twoje dziąsła krwawią podczas mycia zębów, oznacza to, że masz zapalenie dziąseł.
O tym jak powstaje zapalenie dziąseł możesz się dowiedzieć tutaj.
 
Co robić gdy dziąsła krwawią?
Otóż jedyne co możesz zrobić to zacząć regularnie myć zęby!  (2-3 razy dziennie)
Początko będą krwawiły przez jakiś czas, ale szybko ten stan powinien się poprawić. łówną przyczyną krawienia dziąseł jest płytka nazębna.  To ona powoduje zapalenie, przez co Twoje dziąsła krwawią już przy dotyku.Usunąć ją można po przez regularne mycie zębów. Ważna rzeczą jest odpowiednia technika szczotkowania, dzięki której możemy usunąć płytkę w całości, szczególnie z obszaru zęba gdzie przylega dziąsło. Zapalenie dziąsła to dopiero pierwszy etap groźnych chorób zębów. Otóż nieleczeone zapalenie dziąseł powoduje cofanie się dziąsła. Odsłonięte zostają szyjki zębów. Zęby stają się mało estetyczne, zwiększa się też ich podatność na próchnicę. Następnym etapem choroby jest zanik tkanki kostnej znajdującej się w zębodołach. Zęby zaczynają się ruszać, same wypadać.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 5867

Zmieniony ( 18.11.2008. )
Czytaj całość…
 
Zęby w jedną godzinę :)
Oceny: / 24
09.05.2007.
 http://www.teeth-in-an-hour-usa.com Obecne, nowe technologie w stomatologii pozwalają nawet na to, aby pacjent wyszedł z gabinetu stomatologicznego z nowymi zębami, umieszczonymi na stałe w zbodole, po operacji, która nie trwa dłużej niż 60 minut, a która wykonywana jest bez użycia skalpela i jest oczywiście bezbolesna. Poniższy artykuł przybliża nieco najnowszą implantologiczną koncepcją "Nobel Guide TM”, która wykorzystuje techniki obróbki komputerowej szablonów, które z kolei służą jako matryce do precyzyjnego i szybkiego osadzenia implantów w wyrostku zębodołowym.
 
 
 
 
 
 
 

Komentarze (4) | Odsłon: 18657

Zmieniony ( 26.07.2011. )
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 7 - 12 z 17

Sondy

Jak byłem dzieckiem najbardziej u dentysty przerażało mnie:
 

Ostatnie Komentarze

Co na ból zęba? - lek przeciwb...
To zazwyczaj wynika z podrażnienia zakończeń nerwowych, z kt...
Więcej...

Co na ból zęba? - lek przeciwb...
Mam pytanie... Jak to się dzieje (chodzi mi o patogeneze) ż...
Więcej...

Naukowcy znaleźli sposób na pr...
To wspaniale wiadomosci, czekam z niecierpliwoscia na wiesci...
Więcej...

Gościmy