Menu Content/Inhalt
Start

Logowanie


Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!

Menu główne

Start
Linki
Szukaj

Imieniny

26 Września 2020
Sobota
Imieniny obchodzą:
Cyprian, Euzebiusz,
Justyna, Łękomir
Do końca roku zostało 97 dni.
Unerwienie zębów - powtórka
Oceny: / 32
Wpisał: Olga Pietrzak   
30.05.2007.

Studenci pierwszego roku właśnie przygotowują się do egzaminu z anatomii. Wspominając godziny poświęcone poznawaniu tajników budowy ciała ludzkiego, warto odświeżyć pare informacji, które każdy student stomatologii ma, ale być może sam nie jest tego świadomy. Tym razem o unerwieniu zębów.

Komentarze (1) | Odsłon: 53062

Zmieniony ( 23.07.2008. )
Czytaj całość…
 
Inteligentna szczoteczka przyszłości
Oceny: / 2
26.12.2007.

   Pierwsza szczoteczka elektryczna została wynaleziona w roku 1939 roku w Szwajcarii, zaś pierwszą wprowadzoną do masowej produkcji była szczotka Broxodent którą sprzedawano w USA od 1960. 27 lat później wprowadzono szczoteczkę o nazwie Interplak która posiadała obrotową końcówkę. Obecne szczoteczki posiadają wiele opcji które mają za zadanie umilić nam szczotkowanie zębów. Nowością na rynku jest szczoteczka wyprodukowana przez oral-b pod nazwą Triumph.  Zawiera ona wyświetlacz LCD który informuje nas o stanie naładowania baterii oraz o trybie szczotkowania (polerowanie, masaż, mycie zwykłe  i mycie wrażliwych zębów). Co więcej dzięki bezprzewodowej komunikacji ze wskaźnikiem, który możemy przylepić na lustrze, informacje wyświetlane są w sposób przejrzysty na monitorze LCD.  Znajdziemy tam informacje o czasie mycia zębów, połówki łuku które należy szczotkować oraz trybie szczotkowania jaki został wybrany. Co więcej urządzenie ostrzeże nas o zbyt dużej sile nacisku, zapobiegając uszkodzeniom dziąseł. Szkoda tylko, że cena wynosi ok. 150 dolarów.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 4333

Zmieniony ( 23.07.2008. )
Czytaj całość…
 
Lekarz stomatolog, a lekarz dentysta to brzmi ...zupełnie inaczej.
Oceny: / 13
Wpisał: Agnieszka Masłowska   
01.11.2007.
    Od 2002 r. nadawanym tytułem po ukończeniu stomatologii nie jest już lekarz stomatolog, lecz lekarz dentysta. Zmiana tytułu wynikła z dostosowania nazewnictwa do obowiązującego w Unii Europejskiej Polski stomatolog jest specjalistą od chorób jamy ustnej. Potrafi również wykonywać zabiegi określone w ustawie o wykonywaniu zawodu lekarza.
    Zakres działania europejskich dentystów jest węższy - obejmuje schorzenia dotyczące zębów i przyzębia. W praktyce, po przemianowaniu, polski dentysta zajmuje sie tym samym obszarem zabiegowym co stomatolog, chociaż nazwa mogłaby sugerować co innego :-│

Komentarze (1) | Odsłon: 11540

Zmieniony ( 23.07.2008. )
Czytaj całość…
 
Najpiekniejszy uśmiech w Hollywood.
Oceny: / 6
Wpisał: Andrzej Kowalski   
14.01.2008.
 Amerykańska Akademia Stomatologii Kosmetycznej (AACD - American Academy of Cosmetic Dentistry) zdecydowała, że najpiękniejkszy uśmiech i pierwsze miejsce wśród sławnych kobiet należy do aktorki Evy Mendes, a wśród sławnych mężczyzn - do aktora Brada Pitta. Na liście znajdują się również takie nazwiska jak: Anne Hathaway, Kate Hudson, Will Smith.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 46334

Zmieniony ( 17.05.2010. )
Czytaj całość…
 
Zarys fizyko-chemicznego procesu wybielania zębów.
Oceny: / 3
02.10.2007.
Przykładowy obrazPoniższy artykuł ma na celu pokrótce przybliżyć Ci Drogi Czytelniku, czym jest właściwie proces wybielania z punktu widzenia chemicznego i czym się charakteryzuje ten proces w stomatologii.

Bądź pierwszym który skomentuje | Odsłon: 6244

Zmieniony ( 23.07.2008. )
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 13 - 17 z 17

Sondy

Jak byłem dzieckiem najbardziej u dentysty przerażało mnie:
 

Ostatnie Komentarze

Co na ból zęba? - lek przeciwb...
To zazwyczaj wynika z podrażnienia zakończeń nerwowych, z kt...
Więcej...

Co na ból zęba? - lek przeciwb...
Mam pytanie... Jak to się dzieje (chodzi mi o patogeneze) ż...
Więcej...

Naukowcy znaleźli sposób na pr...
To wspaniale wiadomosci, czekam z niecierpliwoscia na wiesci...
Więcej...

Gościmy