Menu Content/Inhalt
Start arrow DLA PACJENTÓW arrow Zabiegi arrow Zęby w jedną godzinę :)
Zęby w jedną godzinę :) PDF Drukuj Email
Oceny: / 24
KiepskiBardzo dobry 
09.05.2007.
 http://www.teeth-in-an-hour-usa.com Obecne, nowe technologie w stomatologii pozwalają nawet na to, aby pacjent wyszedł z gabinetu stomatologicznego z nowymi zębami, umieszczonymi na stałe w zbodole, po operacji, która nie trwa dłużej niż 60 minut, a która wykonywana jest bez użycia skalpela i jest oczywiście bezbolesna. Poniższy artykuł przybliża nieco najnowszą implantologiczną koncepcją "Nobel Guide TM”, która wykorzystuje techniki obróbki komputerowej szablonów, które z kolei służą jako matryce do precyzyjnego i szybkiego osadzenia implantów w wyrostku zębodołowym.
 
 
 
 
 
 
 Innowacyjność zabiegów „Nobel Guide TM” polega na bardzo zaawansowanej diagnostyce tomografią kom p uterową, a następnie obróbce specjalnym oprogramowaniem Procera Software. Na wirtualn ym trójwymiarowym obrazie żuchwy lub szczęki wykonujemy wirtualny zabieg implantacji. Możemy sterować przeziernością obrazu kości, mamy możliwość podglądu przebiegu nerwów i obejrzenia modelu kości z każdej strony. Możemy z niewyobrażalną do tej pory precyzją um ieścić implanty w szczękach wykorzystując ich każdy nie zanikły jeszcze skrawek, omijając bezpiecznie takie struktury anatomiczne jak nerwy czy zatoki szczękowe. Po  komputerowej, na razie tylko wirtualnej implantacji, projektujemy szablon chirurgiczny, który pozwoli przenieść do jamy ustnej pacjenta pozycję implantów. Cyfrowy projekt s zablonu Nobel Guide zostaje przesyłany internetem do zakładu w Szwecji, gdzie jest on nastepnie wyprodukowany. To bardzo precyzyjny szablon chirurgiczny, na podstawie k tórego powstaje uzupełnienie protetyczne i który wykorzystujemy jako prowadnicę podczas wprowadzania implantów. Dzięki temu systemowi dopasowanie uzupełnienia protetycznego do wszczepionych implantów jest tak duże, że wreszcie możemy zaproponować pacjentom satysfakcję i komfort, jaki daje odzyskanie zębów i uśmiechu w jedną godzinę. Inaczej mówiąc, jeśli pacjent z decyduje się  wykonać zabieg w tzw. „Nobel Giude TM” to wykonujemy u niego tomografię komputerową szczęk, potem planujemy implanty na komputerze, wysyłamy internetem plik do Szwecji, a po tygodniu mamy gotowy szablon, a jeszcze za kilka dni laboratorium protetyczne wykonuje zęby. Stomatologowi już nic nie stoi na przeszkodzie, aby przystąpić do zabiegu implantacji. Operacja ta polega tylko na komputerowym znieczuleniu miejscowym, zamocowaniu szablonu z prowadnicami na implanty w ustach, wkręceniu przez otwory w szablonie i przez dziąsła śródkostnych wszczepów tytanowych, a następnie przykręceniu do nich przygotowanych wcześniej zębów. Zabieg ten nie trwa dłużej niż jedną godzinę.
 
Czy nowymi zębami można od razu gryźć pokarmy?

 

Tak! Co prawda przez pierwsze trzy miesiące nie powinny to być bardzo twarde pokarmy, ale myślę, że to zniesie każdy.

 

Czy system można wykorzystać do braków wszystkich zębów, czy też do pojedyńczych braków zębowych?

 Oczywiście, że można go wykorzystać w każdej sytuacji, ale użycie „Nobel Guide TM” uważam za najbardziej opłacalne w przypadku bezzębia całkowitego. Pozwala on również na wszczepienie implantu i natychmiastowe odbudowanie korony zęba nawet w sytuacji utraty pojedyńczego zęba.  „Nobel Guide TM”, wydaje się zdecydowanie bezpieczniejszy od tradycyjnego postępowania. Popełnienie błędu jest tu bliskie zeru, a nawet jeśli, to zobaczymy go wcześniej na ekranie komputera, a nie w postaci powikłań u pacjenta. Odsetek niepowodzeń w zabiegach implantologicznych sięga w naszej klinice "Centrum Stomatologii" w Rzeszowie 2,5%. Dzięki „Nobel Guide TM” spodziewane jest  jeszcze wyraźne zmniejszenia liczby niepowodzeń. Każdy pacjent może zasięgnąć bezpłatnej porady, czy można u niego użyć „Nobel Giude TM” razem z „Teeth in one HourTM . Można mu również bezpłatnie wydać dokładny kosztorys całości leczenia implanto-protetycznego.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Źródła:

http://www.entro.pl/anwer/of.php?hit=10

http://www.teeth-in-an-hour-usa.com/implantguides_nobelbiocare.html 


Odsłon: 18692

  Komentarze (4)
RSS komentarzy
 1 cena
Dodane przez Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć , w dniu - 17-05-2007 14:25
ja bym chciała jedynie wiedzieć jaki jest średni koszt tego systemu w przypadku górnej szczęki? czy ktoś moze podać orientacyjną cene? - bo rozumiem ze do tego dochodzi oczywiście seria wizyt przygotowujących? Metoda bardzo mnie zainteresowała - przydała by się jedynie cena :)
 2 odp;cena
Dodane przez Cukiermac, w dniu - 20-05-2007 11:14
Cena jednego implantu to koło 2500-3500zł, łącznik 1000-1500zł, ceny zależne od kursu walut i od placówki w której zabieg jest wykonywany.Co do samej metody Nobel Giude TM niestety,pomimo poszukiwań, na dzień dzisiejszy, nie jestem w stanie konkretnie odpowiedzieć na temat szacunkowych cen.-poszukam jeszcze i jak coś to dam znać:)
 3 Dodane przez Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć , w dniu - 16-06-2007 14:28
Nowe technologie nie zastapią lekarza. Przeciez badaniem CT nie określimy gestości kości i co zatym idzie nie wiemy jaka bedzie stabilizacja implantu. Taki szablon cofa nas do okresu kiedy wszczepiano implant bez odbudowy kostnej czyli wszczepiamy implant tam gdzie jest kość a nie gdzie powinien być implant. Gdzie jest miejsce na GBR? To jest dobre dla tych co nie umieją wszczepiać implantów ale z tym napewno się nie nauczą  
Ula
 4 Dodane przez Przemek Ostrowski, w dniu - 15-07-2007 22:24
ABY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ ZAPRASZAMY NA FORUM - IMPLNATY: 
http://www.implanty.ovh.org

Napisz komentarz
  • Treść komentarza powinna być związana z tematem artykułu.
  • Komentarze naruszające netykietę będą usuwane.
  • Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
  • *Odśwież* swoją przeglądarkę by dokonać zmiany kodu przed użyciem przycisku 'wyślij'.
  • Zachowaj w pamięci treść jeżeli pomyliłeś kod.
Imię:
E-mail
BBCode:Web AddressEmail AddressBold TextItalic TextUnderlined TextQuoteCodeOpen ListList ItemClose List
Komentarz:Kod antyspamowy:* Code
Chcę być powiadamiany emailem o dodaniu nowych komentarzy

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.6
Polska adaptacja JoomlaPL.com Team
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

Zmieniony ( 26.07.2011. )
 
« poprzedni artykuł